Niewidzialne ogrodzenia dla psa


ogrodzenia elektryczne dla psów

Bardzo częsty problem z ucieczkami psów można w łatwy sposób rozwiązać. Niewidzialne ogrodzenia dla psów to sposób na zachowanie pięknego ogrodu i szczęcie naszego pupila. To dobre rozwiazanie kiedy nasz pies ma tendencje do ucieczek, skoków przez płot lub robienia podkopów pod siatką. Rozwiązanie sprawdza się szczególnie wtedy kiedy mamy małe dzieci i nie możemy pozwolić sobie na montaż ogrodzenia elektrycznego.

Urządzenie zazwyczaj składa się z kabla antenowego i odbiornika. Montaż takiego niewidzialnego ogrodzenia jest bardzo prosty i nie zajmie dużo czasu. Praca polega na rozłożeniu odpowiedniego przewodu tak aby wyznaczał granice terytorium psa. Należy pamiętać, że rozłożony kabel musi tworzyć pętlę, czyli zaczynać się i kończyć na odbiorniku, a przed rozpoczęciem prac dobrze jest zaplanować rozłożenie kabla i oszacować ile metrów potrzebujemy. Przebieg granicy zależy tylko od naszej inwencji. Po rozłożeniu kabla można go nieco zamaskować. Może do tego posłużyć ścióka, kora lub żwir albo można go wpleść w ogrodzenie.

Przykładowa instalacja została przedstawiona na rysunku. Kabel prowadzimy tak, aby ograniczyć naszym pupilom dostęp do miejsc, w których nie zyczymy sobie ich obecności takich jak rabatki kwiatowe, piaskownica oczko wodne. Elementy wewnątrz ogrodu, jak oczko wodne na ilustracji, jeżeli nie przylega do głównego przebiegi granicy, należy połączyć splecionym kablem. Takie połączenie pozwala psu poruszać się nad nim (lub pod nim) wzdłuż ogrodzenia.
Nie każdy pies wie gdzie rozpocząć podkop pod ogrodzeniem.


www.elektryzatory.pl wszelkie prawa zastrzeżone.